8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Türkiye’de de farkındalık yaratan kliplerle ve kampanyalarla kutlanıyor. Çocuk istismarı, çocuk gelinler ve kadına şiddet konuları bu kliplerin odak noktası oluyor.
161 yıl önce New York’ta bir tekstil fabrikasında çalışan kadınların daha iyi çalışma koşulları için başlattıkları grevin 129 emekçi kadının ölümüyle sonuçlanmasıyla 8 Mart dünyada kadın haklarının tartışıldığı bir gün olarak kutlanmaya başlandı.

Türkiye’de ise 8 Mart, 1921 yılından bu yana çeşitli isimler altında kutlanıyor. Son yıllarda ise 8 Mart kutlamaları daha çok kadına yönelik şiddet haberleri, kadınların eğitim ve iş hayatına katılımına ilişkin istatistiklerin gölgesinde yapılıyor.
Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner, 8 Mart Dünya Kadınlar Günüyle ilgili yayımladığı mesajında, “18 yaşından küçük herkes çocuktur. Biz büyüklerin görevi dokunulmaz ve kutsal olan bu hakkı ne pahasına olursa olsun korumak, bu hakkı çocuklarımıza verebilmektir” dedi.

2009 yılından bu yana her yıl kamuoyunda farkındalık yaratacak bir Kadınlar Günü kampanyasına imza atan Boyner grup bu yıl, kadına yönelik ayrımcılık ve kız çocuklarının büyüme hakkına dikkat çekti.

Filli Boya da her yıl olduğu gibi 2018 yılında da Kadınlar Gününü unutmadı ve kadınlar için #mucizemsin adlı reklam filmi hazırladı.

Firmanın hazırladığı reklam filmi tüm kanallarda aynı anda yayına girdi. Reklamda “Mucizemsin”etiketi kullanılırken kadının toplumdaki yerine dikkat çekildi. Kadına uygulanan ayrımcılığı da eleştiren reklam filminde önemli mesajlar yer aldı.

HR Türkiye ekibi olarak bizler de Dünya Emekçi Kadınlar Gününüzü kutluyoruz. Kadınlarımızın yaşadığı tüm bu zorluklara dikkat çeken başta Filli Boya ve Boyner grubu olmak üzere tüm firmalarımıza teşekkür ederiz.

Boyner Grubun hazırladığı klip ise

TAGS:
Facebook Üzerinden Yorum Yapın!

Balıkesir-Edremit 1988 Doğumlu ve Balıkesir Üniversitesi Mezunudur. Askerlik görevi sonrası İstanbul’a gelmiş olup, mesleki hayatına E-Ticaret ile başlamıştır. Servis Noktası A.Ş. paylaş.com, Bun Design gibi markalarda E-Ticaret Yöneticiliği bulunmaktadır. Şu an ebebek.com'da e-Ticaret Uzmanı olarak görev almaktadır. Hobileri Davul ve Perküsyon çalmaktır. İmzasının bulunduğu 2 albüm vardır. Çoğu popüler olmak üzere birçok sanatçıya davul/perküsyon çalmaktadır.