Meslek Edindirme Kursu

Engellilere ücretsiz çağın en çok aranan “Nesne Tabanlı Bilgisayar Programlamacı” mesleğinde iş fırsatı. Kursu’nun 1. grup mülakatları için başvurular başladı. 1 grup için şanslı 10 engelli aday aranıyor.

Engelsizkariyer.com, Çalışma ve İş Kurumu Kadıköy Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile iş garantili engellilere yönelik ülkemizde ikinci kez, “Nesne Tabanlı Bilgisayar Programlamacı” kursu düzenliyor. Toplam 20 kursiyere 392 saatlik “Nesne Tabanlı Bilgisayar Programlamacı” eğitimi verilecek. Kursun 1. grup 10 kişilik sınıfı için başvurular başladı.

En çok nitelikli işgücüne ihtiyaç duyan bilişim sektöründe kariyer yapmak ve başarılı olan kursiyerler için %100 iş fırsatlarını kaçırmak istemiyorsanız info@engelsizkariyer.com adresine Cv’lerinizi gönderebilirsiniz.

Kursa katılacak olan kursiyerlere günlük 20 TL. cep harçlığı verilecek. Kursu başarı ile tamamlayan ve sınavı geçen engelli kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı diploma/sertifika verilecek.

Düzenlenen kursda verilecek eğitimin piyasa değeri 1 kursiyer başına 8.000 – 10.000TL.’dir. Bu kurs engelli kursiyerlere en kaliteli bilgisayar laboratuarında en iyi eğitmenler tarafından proje kapsamında ücretsiz olarak verilecektir. 392 saatlik Nesne Tabanlı Bilgisayar Programlamacı eğitimi ile birlikte Türkiye’nin önde gelen kariyer ve insan kaynakları uzmanları tarafından da kişisel gelişim eğitimleri verilecek. Proje sahip olduğu gücü ve potansiyeli ile kursiyerlere kariyer basamaklarında benzersiz avantajlar ve fırsatlar elde etmelerini sağlayacak.

Engelsizkariyer.com sahip olduğu (firma/işveren portföyü) potansiyeli ile kursiyerlerin işe yerleştirilmesi garantisini vermektedir.

Gelişen bilişim dünyası yaşamımıza yeni yeni sektörler ve iş alanları kazandırmaktadır. Bilişim Teknolojileri (BT), beden gücü gerektirmeyen masa başında bilgisayara yatkınlıkları olan engellilerin istihdama kazandırılmasında büyük olanaklar ve kolaylıklar sunmaktadır. Projenin bu anlamda istihdama katkısı bilgisayar programlamacı (web yazılımcıları) arasına nitelikli ve vasıflı engellilerin kazandırılmasını sağlayacaktır. Nesne Tabanlı Bilgisayar Programlamacı kursu proje esasına dayalıdır. Bu projeyle engelliler, iş sorumluluğuna sahip, sevdikleri işlerde, sektöre ve firmalara verimlilik ve devamlılık getiren son derece başarılı bir işgücü kaynağı oluşturacak. Bilişim teknolojileri dünyasında artan iş kolları içinde en çok bilgisayar programlamacı (web yazılımcılığı) bilen elemanlar arandığı bilinmektedir. Bu durumda başarılı çalışanlar için işin sürekliliğini de beraberinde getirmektedir. Engellilerin bu konuda uzmanlaşmaları ve başarılı olmaları sektörde daha çok engellinin istihdamını teşvik edecek büyük bir iş potansiyeli oluşturacaktır.

İlgili haberlerin detaylarını : http://www.engelsizkariyer.com/Haber.aspx?id=251 linkinden tekrar takip edebilirsiniz. 

Kaynakça : engelsizkariyer.com

Facebook Üzerinden Yorum Yapın!

Balıkesir-Edremit 1988 Doğumlu ve Balıkesir Üniversitesi Mezunudur. Askerlik görevi sonrası İstanbul’a gelmiş olup, mesleki hayatına E-Ticaret ile başlamıştır. Servis Noktası A.Ş. paylaş.com, Bun Design gibi markalarda E-Ticaret Yöneticiliği bulunmaktadır. Şu an ebebek.com'da e-Ticaret Uzmanı olarak görev almaktadır. Hobileri Davul ve Perküsyon çalmaktır. İmzasının bulunduğu 2 albüm vardır. Çoğu popüler olmak üzere birçok sanatçıya davul/perküsyon çalmaktadır.