Şirket İçi Organizasyonlar

iyisahne.com’un kaleme aldığı bu yararlı içeriği sizlerle buluşturuyoruz. Ayrıntıları : https://www.iyisahne.com/ ‘ dan alabilirsiniz.. Her sene mart ayının ilk cuması kutlanan Çalışanlarınızı Takdir Etme Günü için hala bir program yapmadınız mı? Şirket içi motivasyon etkinlikleri ile çalışanlarınızın iş yerindeki moralini yükseltebilirsiniz. Çalışanlarınızın motivasyonunu artıracak ve veriminizi kat kat katlayacak bir etkinlik arıyorsanız 3 Mart’ta çalışanlarınıza felekten bir gece çalabilir veya müzik dolu sürprizlerle onları şaşırtabilirsiniz. Çalışanlarınızla yapacağınız eğlenceli kutlamalar sayesinde hem çalışanlarınızın stres atmalarını sağlamış olacak hem de verdiğiniz motivasyonun karşılığını iş yerinizde artan verim sayesinde hızla geri alacaksınız.

Peki, çalışanlarınız için düzenleyebileceğiniz şirket içi motivasyon etkinlikleri neler? Hangi etkinlikler çalışma ortamınız için faydalı? İş yerinde motivasyonu artıran etkenler neler? Sizlere bu yazımızda çalışanlarınızı memnun edecek müzikle dolu etkinlik önerilerini sıralıyoruz.

Spotify’ın yaptığı bir araştırmaya göre müzik iş yerinde motivasyonu olumlu etkileyen en önemli etkenlerden biri. Araştırmaya göre ankete katılan çalışanlardan %61’i iş yerinde daha yaratıcı ve mutlu olabilmek için müzik dinliyor. Katılımcılardan %36’sı bütün bir günü geçirebilmek için müziğe ihtiyaç duyuyor. Bu araştırmadan da anladığımız kadarıyla müzik iş yerini çekilebilir kılan en önemli etkenlerden biri. Stresli bir iş gününü biraz da olsa eğlenceli kılabilmek için müziğe ihtiyaç duyduğumuz göz önüne alınırsa, çalışanlarınızı takdir ettiğinizi göstermenin en iyi yollarından biri onlar için canlı müzik sağlamak olabilir. Düzenleyeceğiniz şirket içi motivasyon etkinlikleri için en iyi müziği sağladığınızdan emin olun.

Çalışanlarınızı Müzikle Motive Edin.

Araştırmaya göre iş yerinde klasik müzik dinlemek uzaysal-zamansal akıl yürütme becerisini geliştiriyor. Çalışanlarınızı Takdir Etme Günü’nde onları en çok şaşırtacak sürprizlerden biri en sık geçtikleri koridorlarda çalacak bir orkestra olabilir. İş yerinizin en çok kullanılan koridorlarından birini veya binanızın girişindeki uygun bir noktayı seçin. Bu noktalara iyisahne.com’da bulabileceğiniz klasik müzik gruplarından birini yerleştirin. İş yerine girip çıkarken ya da evrakları oradan oraya taşırken çalışanlarınızın kulaklarına çalınacak ezgiler, çalışma ortamınızdaki havayı anında değiştirecektir.

Klasik müzik ile çalışanlarııza sürpriz yapmak isterseniz iyisahne.com sanatçılarından CelloSonics Background aradığınız sanatçı olabilir. Tüm alışılagelmiş kokteyl veya karşılama müziklerine farklı ve dikkat çekici bir alternatif olan CelloSonics, davetlerinize renk katacak tek kişilik bir proje. Konuklarınızı karşılarken, özenle düzenlenmiş alt yapıların üstüne canlı olarak çalınan çello ile duyduğunuz müzik, adeta tek kişilik bir orkestra gibi olacaktır. Dolayısıyla çok daha ekonomik bir alternatif olan bu performans, solo olmasına rağmen, bir orkestra müziği kalitesinden de ödün vermeyen bir sunum. Çalışanlarınıza koridorlarınızda görecekleri bir klasik müzik sürprizi yapmak isterseniz Cellosonics Bakground gibi pek çok sanatçıdan iyisahne.com’da teklif alabilirsiniz.

iyisahne.com sanatçılarından CelloSonics Background sahne alıyor.

 

Enstrümental caz da iş yerinde dikkati toplamayı kolaylaştıran türlerden. İş yerinizde konsantrasyonu ve dikkati sağlarken aynı zamanda çalışanlarınızı eğlendirecek bir müzisyen arıyorsanız iyisahne.com’un caz sanatçılarından birini seçebilir, koridorlarınızda yankılanacak saksafon sesleriyle çalışanlarınız için mükemmel bir çalışma ortamı oluşturabilirsiniz.

Kurumsal etkinliğiniz için seçebileceğiniz sanatçılardan Bestem Yuvarlak, Subway Jazz StationOrkestrasının bir parçası olarak özellikle jazz, funk, blues tarzlarını icra ediyor. Çalışma ortamında dikkat ve motivasyon sağlamak ve Subway Jazz Station ile birlikte koridorlarınızda görmek için Bestem Yuvarlak’tan iyisahne.com’da teklif alabilirsiniz.

Bestem Yuvarlak “All Of Me” şarkısını orkestrasıyla birlikte yorumluyor.

 

Stres Atabileceğiniz Bir Parti Verin.

Çalışanlarınızın haftanın bütün stresini atacağı bir parti vermeye ne dersiniz? Çalışanlarınızı takdir ettiğinizi göstermenin en iyi yolu uzun ve stresli bir günün ardından düzenleyeceğiniz eğlenceli bir parti. Herkesin iş stresini geride bırakarak eğleneceği bir gece düzenleyerek çalışanlarınızdan aldığınız verimi tahmin edemeyeceğiniz kadar artıracaksınız. Hem çalışanlarınızla aranızdaki bağı güçlendirecek hem de şirketinizin dışarıdaki itibarını yükselteceksiniz. Peki, bu geceyi nasıl planlamalısınız? Çalışanlarınızın verimini artıracak bir partinin olmazsa olmazları neler? Partinizin üzerinden uzun bir zaman geçtikten sonra bile çalışanlarınız tarafından hatırlanacak olan en önemli şey ne kadar eğlendikleri olacaktır. Bir partinin eğlence seviyesini belirleyecek ilk şey ise elbette ki çalınan müzikler.

Spotify’ın araştırmasına göre çalışan insanlar arasında en çok dinlenen müzik türü pop ve hit müzik. İkinci sırada ise rock ve metal geliyor. Çalışanlarınızın yaş grubuna ve ilgi alanlarına göre sevdikleri müzik türlerini belirleyerek düzenleyeceğiniz partiye iyisahne.com’dan seçeceğiniz sanatçıları davet edebilirsiniz. iyisahne.com’un deneyimli pop ve rock grupları arasından partinize uygun olanı bulmak için sanatçı profillerini inceleyebilirsiniz.

Alper Demir Orkestrası sahne alıyor.

 

Çalışanlarınıza stres atabilecekleri bir parti vermeyi düşünüyorsanız bir pop grubu kiralayarak çalışanlarınızın eğlendiğinden emin olun. Pop müzik orkestrası olan Alper Demir Orkestrası yoğun bir haftanın ardından çalışanlarınızı dans pistine taşıyacak pop gruplarından sadece bir tanesi. Alper Demir Orkestrası gibi pek çok başarılı orkestrayı iyisahne.com’da inceleyebilirsiniz.

Vereceğiniz partide çalacağınız müzikler hem eğlendirsin hem de zevkle kendini dinletsin istiyorsanız bir rock grubu tercih edebilirsiniz. Böylece dans etmeyi tercih etmeyen çalışanlarınıza keyifli bir müzik şöleni sunmuş, ancak dans pistini de boş bırakmamış olacaksınız. iyisahne.com orkestralarından Arkabahçe hem geniş repertuvarı hem de söz ve müzikleriyle orijinal ve yepyeni parçalardan oluşan 2 albümüyle partiniz için mükemmel seçim.

iyisahne.com orkestralarından Arkabahçe‘den orijinal şarkı “Dönsen”.

 

Çalışanlarınızın Sosyalleşebileceği Bir Etkinlik Düzenleyin.

Çalışanlarınızı başarılarından dolayı ödüllendirmek için bu gün harika bir fırsat olabilir. Eğer hem çalışanlarınızla rahatça iletişim kurabileceğiniz hem de çalışmalarının karşılığını verebileceğiniz bir etkinlik düzenlemek istiyorsanız, çalışanlarınız için bir yemek düzenleyebilirsiniz. Çalışanlarınızın birbirini daha iyi tanıyabilecekleri bir ortam oluşturarak çalışanlarınızın iş yerine olan bağlılıklarını da artırmış olacaksınız. Şık bir yemek daveti, herkesin bir arada olacağı, sohbete müsait ve çalışanların birbiriyle kolayca sosyalleşebileceği bir etkinlik olabilir. Yemeğe eşlik edecek sakin ama kaliteli bir fon müziği davetinizi tamamlayacaktır. Vereceğiniz yemek daveti için misafirlerinizin kulağında hoş bir tını bırakacak gruplardan biri ise Grupİst:

Grupİst sahnede.

Çalışanlarınıza vereceğiniz yemek davetini sakin ama şık klasik müzik ezgileri eşliğinde geçirmek isterseniz iyisahne.com gruplarından Grupİst davetinizi zarafetiyle mükemmelleştirecek gruplardan. Grupİst her biri Konservatuvar mezunu, uzun yıllardır profesyonel olarak mesleğini icra eden genç ve başarılı sanatçılardan oluşan bir topluluk. Özellikle klasik batı müziği, vals, tango, Çigan tarzlarına oldukça hakim olan Grupİst davetiniz için en doğru seçim olabilir. Grupİst gibi pek çok deneyimli grubu iyisahne.com’da inceleyebilirsiniz.

Çalışanlarınız için düzenleyeceğiniz şirket içi motivasyon etkinlikleri için bir başka önerimiz ise ise kokteyl. Sakin bir müzik ve hafif ikramlar eşliğinde çalışanlarınız için hoş bir gece düzenleyebilirsiniz. Düzenleyeceğiniz kokteyli çalışanlarınızla oynayabileceğiniz basit oyunlarla daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Örneğin çalışanlarınız ile farklı gruplar oluşturarak tabu veya sessiz sinema gibi oyunları kokteyl veya atıştırmalıklar eşliğinde oynayabilirsiniz. Kokteylinize eşlik edecek müzisyeni seçerken kokteylinizde yakalamak istediğiniz havayı dikkate alın. Kokteyl konseptine en uygun müzik türlerinden biri olan caz müziği şiddetle öneriyoruz.

iyisahne.com orkestralarından Kurugüllü String Ensemble kokteylinize müziğiyle eşlik edebilecek caz orkestralarından sadece biri. Çello, keman, viyola gibi müzik aletlerinin büyüleyici sesiyle kokteylinizi unutulmaz kılacak olan Kurugüllü String Ensemble caz haricinde klasik müzikten new age’e pek çok tarzda müzik icra edebiliyor.

 

Şirket Içi Motivasyon etkinlikleri string ensemble

Kurugüllü String Ensemble performans veriyor.

Çalışanlarınızı Takdir Etme Günü için düzenleyeceğiniz etkinlikler için müzisyenlerinizi bulacağınız yeri uzun uzun düşünmenize gerek yok. iyisahne.com’da 500 sanatçı profili arasından çalışanlarınızı eğlendirecek en başarılı müzisyenleri yerinizden kalkmadan seçebilirsiniz. Düzenleyeceğiniz şirket içi motivasyon etkinlikleri için sanatçı profilleri arasından en iyisini seçebilmeniz için sanatçıların önceki performanslarına gelen yorumlardan sanatçının teknik gerekliliklerine kadar her ayrıntı iyisahne.com’da bulunuyor.

Facebook Üzerinden Yorum Yapın!

Balıkesir-Edremit 1988 Doğumlu ve Balıkesir Üniversitesi Mezunudur. Askerlik görevi sonrası İstanbul’a gelmiş olup, mesleki hayatına E-Ticaret ile başlamıştır. Servis Noktası A.Ş. paylaş.com, Bun Design gibi markalarda E-Ticaret Yöneticiliği bulunmaktadır. Şu an ebebek.com'da e-Ticaret Uzmanı olarak görev almaktadır. Hobileri Davul ve Perküsyon çalmaktır. İmzasının bulunduğu 2 albüm vardır. Çoğu popüler olmak üzere birçok sanatçıya davul/perküsyon çalmaktadır.